Sosyal Politika Topluluğu Tartışıyor 2013  

        Türkiyede Çalışanların Sağlık ve Güvenliği

         Prof. Dr. Abdurrahman Ayhan (Muğla Üniversitesi-ÇEEİ)

         Avukat Recai Yıldırım-Muğla Barosu

         Doktor Hakkı Turan-Muğla Tabip Odası

         Yrd. Doç. Dr. Recep Kapar (Muğla Üniversitesi-ÇEEİ)

          09 Mayıs Perşembe/Saat 13.30/Kamil Koç Salonu, İİBF

 


 • Sosyal Politika Topluluğu Yatağan'da
 
 

 • Muğla Üniversitesi Sosyal Politika Topluluğu Etkinliklerini Sürdürüyor!

  • 2009 yılı bahar aylarında Kampüs içerisinde Topluluk üyelerinin ve Türkiye İş Kurumu'nun katılımıyla son sınıf öğrencilerine ve iş arayanlara yönelik bir seminer düzenleme kararı çerçevesinde gerekli izinler alınmıştır.

  • İkinci olarak Topluluk Güney Egedeki en önemli istihdam alanlarından biri olan ve sendikalı çalışanların bulunduğu “Yatağan Termik Santralı” ile “linyit kömürü maden yataklarına” ziyaret etme kararı almıştır. Bu ziyaret çerçevesinde söz konusu işyerlerinde örgütlü olan Tes-İş ve Türkiye Maden-İş Sendikası (aynı zamanda Türk-İş Muğla İl Temsilciliği) Yatağan Şubelerine de uğranılacak yerel sendikal etkinlikleri hakkında bilgi alınacaktır.


    

   Muğla Üniversitesi Sosyal Politika Topluluğu "Çalışma Ortamı" Dergisinde

   Muğla Üniversitesi Sosyal Politika Topluluğu üyesi ve Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü 3. Sınıf öğrencisi Yasemin GÜMÜŞ "Çalışma Ortamı" Dergisinde yayınladığı yazısında Topluluk olarak gerçekleştirdikleri etkinliklere ilişkin deneyimlerini ayrıntılı bir biçimde "Ben Bir Çocuk Dostuyum..." başlığı altında anlatmıştır.

   • Yasemin Gümüş, "Ben Bir Çocuk Dostuyum...", Çalışma Ortamı, S.100 (Eylül-Ekim 2008), s.20-21. (.pdf)

      

 

               


Muğla Üniversitesi Sosyal Politika Topluluğu Etkinlikleri

Muğla Üniversitesi Sosyal Politika Topluluğu 12-16 Mayıs 2008 tarihleri arasında yapmayı planladığı iki etkinliğini başarılı bir biçimde tamamladı.

 

İlk olarak Fişek Enstitüsü temsilcisi Onur SUNAL tarafından Atatürk Kültür Merkezi'nde Topluluk üye ve davetlilerine Dünyada ve Türkiye'deki çocuk emeği ve Fişek Enstitüsü'nün, amaçları, yaklaşımları ve etkinlikleri konusunda ayrıntılı bir sunum yapılmıştır. Sunum sonrasında katılımcıların görüş, eleştiri ve katkıları konun çektiği ilgiyi ortaya koymuştur. Ayrıca sunuma katılan dinleyicilere “Çalışma Ortamı” dergisinin çeşitli sayıları dağıtılmıştır.

 

İkinci olarak, Konferansın tamamlayıcı bir parçası olarak planlanan ve 12-16 Mayıs tarihleri arasında 5 gün boyunca öğrenci ve personel yemekhanesi girişinde “Çalışan Çocuklar Fotoğraf Sergisi” ve “Çocuk Emeğinin Coğrafya Atlası Sergisi” düzenlenmiştir. Muğla Üniversitesi Merkez Yerleşkesinin kalabalık ve hareketli bir noktasında gerçekleştirilen bu etkinlik oldukça ilgi çekmiştir. Sergiyi gezenler sergi hakkındaki görüş ve eleştirilerini yazılı olarak belirtme olanağı da bulmuştur.

Bu etkinlikler bütünüyle Sosyal Politika Topluluğu üyelerinin kendi girişimleriyle planlanmış ve gerçekleşmiştir. Karşılaşılan sorun ve engeller de üyelerin dayanışması, girişimleri ve iş bölümü çerçevesinde çözülerek aşılmıştır. Gösterdikleri başarı dolayısıyla topluluğu ve topluluk üyelerini kutlamak isterim. Emeği geçen herkese teşekkürler....

recepkapar

     


 • Muğla Üniversitesi Sosyal Politika Topluluğu ilk olağan genel kurulunu yaptı.

  

fotoğraf 1   fotoğraf 2   fotoğraf 3  fotoğraf 4   fotoğraf 5  fotoğraf 6  fotoğraf7


 • Sosyal Politika Topluluğu Kuruldu

  Muğla Üniversitesi'nde sosyal politika konuları ile ilgilenen öğrenciler "Muğla Üniversitesi Sosyal Politika Topluluğu" kurmak amacıyla bir araya geldiler. Üniversite yönetimine gerekli belgeleri vererek aldıkları izin sonucunda Topluluk yönetimi oluşmuş ve ilk etkinlikler gerçekleştirilmeye başlanmıştır.

  Topluluk iletişim:

  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

  (2008)

Joomla templates by a4joomla